به آخرین ارائه‌ای که دیدید، فکر کنید؛ ارائه‌ای که قابل توجه، الهام بخش و حاوی اطلاعات مفید بود. چگونه می‌توانید ارائه‌ای مثل آن یا بهتر از آن، طراحی کنید؟
ارائه‌ی پاورپوینت شما می‌تواند همان‌قدر‌ روی دیدگاه شرکای تجاری، سرمایه‌گذاران احتمالی و مشتری‌ها ‌تأثیرگذار باشد که ظاهر سایت و صفحه‌ی مجازی شما در نگاه اول، می‌تواند آنها را جذب کند. طراحی پرزنتیشن با کمک اسلایدهای پاورپوینت، برای پیشبرد برنامه‌ی شما مزایای بیشماری دارد. با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

اهمیت ارائه با پاورپوینتاهمیت ارائه با پاورپوینت

با بعضی از امتیازهای طراحی با پاورپوینت آشنا شوید:

 • تأثیرگذاری
  پاورپوینت برای شما امکان استفاده از قدرت شگفت‌آور تصویر، ویدیو ، پیام صوتی (voice) و پر‌‌ رنگ کردن (highlight) نوشته‌ها را فراهم می‌کند. با کمک نرم‌افزار پاورپوینت، یک اثر بصری و قوی برای مخاطبان خلق کنید.
 • همکاری و مشارکت
  برگزاری ارائه‌ی خود را با کمک همکاران یا مخاطبانتان پویاتر و جذاب‌تر کنید. همکارانتان می‌توانند روی ارائه‌ی شما نظر بدهند و آن را کاملتر کنند.
 • تمرکز بر محتوا و اشتراک‌گذاری
  با آپلود پرزنتیشن خود روی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های به اشتراک‌گذاری ویدیو مثل: یوتیوب و آپارات، می‌توانید به دیگران که فرصت دیدن ارائه‌ی شما را از دست داده‌اند، شانس دوباره‌ای بدهید.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید: تبدیل پاورپوینت به ویدیو


 • انعطاف‌پذیری
  یک ارائه‌ی پاورپوینت، می‌تواند نقش یک ابزار پویا را برای جست و جوی راه‌های متنوع برقراری ارتباط با دیگران ایفا کند. اسلایدهای پاورپوینت می‌توانند بر اساس علایق و احتیاجات شما شخصی‌سازی شوند. ویرایش و اصلاح اسلایدها راحت و سریع انجام می‌شود. لبّ مطلب اینکه، طراحی ارائه‌ی پاورپوینت همانقدر که می‌تواند ساده باشد همانقدر هم می‌تواند تأثیرگذار و قوی باشد.

امتیازات سفارش ارائه‌ی پاورپوینتسه امتیاز سفارش ارائه‌ی پاورپوینت برای شما

چه چیز، ارائه‌ی شما را از بقیه‌ی ارائه‌ها متمایز و متفاوت می‌کند؟
مدتهاست سفارش طراحی پاورپوینت حرفه ای، دیگر فقط یک گزینه‌ی احتمالی  به نظر نمی‌رسد بلکه برای سرمایه‌گذاری و بازاریابی حرفه‌ای، یک گزینه‌ی ضروری است. تهیه‌ی پرزنتیشن هم یک ابزار بازاریابی حیاتی مثل: داشتن یک کارت شناسایی یا ساخت وب سایت کاری محسوب می‌شود.
یک طرح پاورپوینت سفارشی می‌تواند:

 • به عنوان یک الگو و چارچوب برای اسلایدهایی که قرار است طراحی کنید، بخصوص برای تولید پروژه‌های بعدی به کار برود. اگرچه پرزنتیشن‌های متفاوت ممکن است شکل خاص و منحصر به فرد خود را داشته باشند، اما همگی با عناصر گرافیکی مشابهی طراحی شده‌اند. بنابراین اگر خوب به آن فکر کنید، می‌توانید یک سرمایه‌گذاری کارآمد داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید: قالب پاورپوینت – کسب و کار


 • به شما کمک کند تا کارتان به حداکثر ثبات و استحکام خود برسد. این ثبات نه تنها در پرزنتیشن شما دیده می‌شود بلکه در کلیه‌ی وجوه بازاریابی که هویت برند شما را معرفی و تبلیغ می‌کند، هم رؤیت خواهد شد.
 • با حفظ سبک، تعادل و ثبات در استفاده از رنگ، فونت، لوگو، اندازه‌ها و تصاویر کمک کند که ارائه‌ی شما منظم، حرفه‌ای و تازه به نظر برسد، حتی زمانی که مطابق با اصول اولیه و ساده‌ی طراحی فراهم شده باشد. می‌توانید با مخاطبانتان بهتر ارتباط برقرار کنید و آنها روی داده‌های مهم و ضروری مطلب شما بیشتر متمرکز می‌شوند.

بایدها و نبایدها در طراحی اسلایدهای پاورپوینتبایدها و نبایدها در طراحی اسلایدهای پاورپوینت

یکی از مواردی که زمان طراحی پاورپوینت پیش می‌آید، این است که روی خودمان متمرکز می‌شویم به جای اینکه از دید مخاطبان نگاه کنیم! اینجا، چند مورد از اشتباهات معمول را آورده‌ایم و اینکه چه راهکاری باید اندیشید:

نبایدها

 • نباید ارائه را خیلی رسمی، خشک، شتابزده و نامطمئن نوشت. هیچ ارائه‌ای نباید صرفاً یک فایل انباشته از اطلاعات باشد!
 • نباید در ارائه‌ی محتوا افراط کنید. آدم‌ها در یک باز‌ه‌ی زمانی محدود، فقط مقداری از داده‌ها را می‌توانند درک و تحلیل کنند. افزودن آگاهانه‌ی حجم اطلاعات روی اسلایدها، می‌تواند منجر به کم اهمیت شدن و نادیده گرفتن اطلاعات پایه و ضروری شود.
 • در طول ارائه پرگو نباشید! افراد به طور معمول، می‌توانند ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تمرکز داشته باشند. به جای اضافه گویی و تکرار، تا جایی که می‌توانید مختصر حرف بزنید حتی حذف کنید.
 • اسلایدهای خود را نباید تزیین کنید؛ شما طراح داده‌ها هستید نه متخصص دکوراسیون! از افکت زیاد، ترنزیشن‌ها و انیمیشن‌های نابجا پرهیز کنید که شما را در دید مخاطب، فردی تازه کار جلوه می‌دهد.

بایدها

 • داستان تعریف کنید که مخاطبان را جذب می‌کند. با طراحی خط داستانی برای کارتان، پیام ارسالی شما هم سرگرم‌کننده است و هم خشک و جدی نیست. یک استوری برد برای طراحی داستان فراهم کنید؛ روی این استوری برد می‌توانید طرح کلی و اولیه‌ای از داده‌هایتان را به صورت تصویری، تعریف و به هم مرتبط کنید.
 • فقط زمانی که لازم است، باید اطلاعات در صحبتهای خود بگنجانید. محتوای حرفهایتان باید مکمل پرزنتیشن شما باشد نه تکرار بیهوده‌ی آن. آوردن تصاویر مرتبط و مناسب به جای نوشته و کلام ، ارائه‌ی شما را تأثیرگذارتر می‌کند.
 • اسلایدهای پرزنتیشن را با تعداد و محتوای کم تهیه کنید تا مطمئن شوید دیگران ارائه‌ی شما را خوب، به خاطر می‌سپارند.
 • با کمک رنگها و فونت، تعادل و هماهنگی را در کل اسلایدهایتان برقرارکنید تا حرفه‌ای جلوه کنید.

چرا باید از یک طراح حرفه‌ای کمک بگیرید؟

همانطور  که مدل صحبت و ارائه کردن، می‌تواند یک معامله را جوش دهد یا به هم بزند، پاورپوینت شما هم می‌تواند؛ چون این دو به هم وابسته‌اند! این جور مواقع تکیه بر توانایی خودتان کافی نیست. بیایید با هم دلایلی که شما را مجاب می‌کند از طراح متخصص، برای تهیه‌ی پاورپوینت حرفه‌ای کمک بگیرید، بررسی کنیم.


پیشنهاد می‌کنیم ببینید: تاثیر طراحی پاورپوینت حرفه ای در افزایش فروش


 • مهارت

با یک طراحی پاورپوینت منحصر به فرد، حرفه‌ای و قابل اعتماد به شمار می‌روید. با سپردن کار به متخصص پاورپوینت برای تهیه‌ی یک تصویر حرفه‌ای، از مهارت او  برای حفظ انسجام و شکیل شدن نهایی کار بهره ببرید. با این کار از اشتباهات معمول و نبایدهایی که پرزنتیشنی ضعیف بر جای می‌گذارند، دوری می‌کنید.

 • تجربه
  هر متخصص طراحی ارائه، مدت خیلی زیادی به طراحی اسلاید پرداخته‌ و در این کار تجربه کسب کرده‌است. تجربه به معنی استفاده از سیستم‌ها و ابزار مشخص و حرفه‌ای است و طراحی‌های مکرر، به سرعت عمل و انتخاب مناسب‌تر منجر می‌شود.
 • کارآیی
  کم کردن زمان لازم، استرس و هزینه در بلندمدت، چیزی است که مطلوب سفارش‌دهندگان پرزنتیشن است و از عهده‌ی طراح مجرب برمی‌آید. شما می‌توانید با استخدام این افراد و مدیریت منابعتان به نتیجه‌ی بهتری دست پیدا کنید.
 • رویدادهای ویژه
  حتی اگر سخنران خوبی هستید، رویدادهای خاص می‌تواند شرایط ارائه‌ی شما را  با چالش مواجه کند؛ بنابراین نیازمند نگاه و کار حرفه‌ای هستید. جاهایی مانند کنفرانس‌های کی‌نوت محور، ارائه برای شرکتهای بزرگ، مطرح کردن ایده‌های استارتاپی و یا مباحث  آموزشی که قرار است بارها مطالب شما بررسی و مرور شود؛ اینها نمونه‌هایی از رویدادهای ویژه هستند که همراهی یک طراح پرزنتیشن کاربلد، می‌تواند از هزینه‌های مالی و بار روانی شما کم کند.

دلایل مراجعه به ماسه دلیل عمده برای مراجعه به ما

آیا می‌دانید که روزانه حدود ۱۵ میلیون ساعت، صرف طراحی پرزنتیشن‌های بی‌کیفیت می‌شود؟ نگذارید کار شما هم جزیی از این آمار باشد! به ما اعتماد کنید و کارتان را به ما بسپارید.

 • وجود طراح حرفه‌ای و خلاق
  شما در حرفه‌ی خودتان متخصص هستید و ما در بصری‌سازی مؤثر اطلاعات. ما با سابقه‌ی انجام پروژه‌های متعدد و متفاوت، می‌توانیم به شما اطمینان دهیم که ارائه‌ای تعیین‌کننده و ماندگار برای کارتان خلق می‌کنیم.
 • سرعت عمل و دقت بالا
  روند سفارش کار به ما هم آسان است و هم ما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا شما از نتیجه‌ی نهایی و تجربه‌ی همکاری با ما رضایت داشته باشید.
 • قیمت مناسب همراه با کیفیت بالا
  هنگام تحویل سفارش، شما اسلایدهایی قابل ویرایش و باکیفیت در اختیار خواهید داشت. در زمینه‌ی طراحی لوگو، طراحی گرافیک و برنامه‌ریزی برای کارتان هم خدماتی ارائه می‌کنیم تا پرزنتیشن شما حرفه‌ای‌تر و کارآمدتر دیده شود.

پیشنهاد می‌کنیم ببینید: چرا باید از متخصصین طراحی ارائه کمک بگیریم؟


به خاطر داشته باشید که اگر ارائه‌ای جذاب و متقاعدکننده نداشته باشید، ایده‌های بکرتان نادیده گرفته می‌شود و تمام تلاشتان بی‌اثر  می‌گردد.  بنابراین لازم است برای افزودن قدرت جذب  اسلایدهای پاورپوینت خود، چه زمانی که می‌خواهید آنها را  بازبینی و اصلاح کنید و چه زمانی که می‌خواهید پروژه‌ی جدیدی تهیه کنید، از طراحان حرفه‌ای کمک بگیرید؛ کسانی که تجربه، مهارت و سرعت عمل دارند و به پروژه‌ی شما روح می‌بخشند.

برگرفته از : ۲۴slide

به اشتراک بگذارید

پاسخ